Co znajdziemy ciekawego w przewodniku pt. ”Wroną po Stanach” autorstwa Marcina Wrony?

Książka Marcina Wrony pt. ”Wroną po Stanach” (https://www.taniaksiazka.pl/wrona-po-stanach-marcin-wrona-p-1444238.html) to przewodnik turystyczny po USA jak żaden inny. Warto go przeczytać. Na rynku co jakiś czas pojawia się przewodnik po Stanach Zjednoczonych. Najlepsze z nich to te spisane przez polskich reporterów zagranicznych, którzy siedzieli lub nadal siedzą w Ameryce. Taka właśnie jest ta książka.

Kim jest autor i dlaczego tak dużo wie o Stanach?

Marcin Wrona to świetny amerykański korespondent TVN. W Ameryce mieszka od 2006 roku. Dziennikarz jest więc znawcą Stanów, co można było zobaczyć w jego najnowszym przewodniku pt. ”Wroną po Stanach”, który opisuje, jak tam jest podobne życie i co warto przejrzeć.

Ameryka trochę od kuchni

Temat kulinarny może być fantastyczny. Autor nie tylko identyfikuje konkretne restauracje i dania tam obecnie serwowane, ale także podaje przepisy na ciekawe (nie tylko amerykańskie) dania. I szczerze mówiąc, robi to z naprawdę Makłowiczowską finezją i polotem. Skąd taki wachlarz konwencji i czy Marcin Wrona to kolejny Robert Makłowicz? Ponieważ czytając opisy różnorodnych potraw i restauracji, w których są zwykle podawane, szczerze, po drugiej stronie Atlantyku, Robert Makłowicz miałby poważną konkurencję.

Z jakiej perspektywy widzimy tutaj Amerykę?

Wrona nie tylko przedstawia tutaj swój punkt widzenia poprzez rodzinną opowieść/pamiętnik z podróży po USA, ale także przekazuje pałeczkę swoim dzieciom: Maję i Janek, którzy dzielą się z widzami swoimi szczegółowymi opiniami na temat poszczególnych stanów. Opisują też atrakcje, które można tam zidentyfikować. Przewodnik Wrona po USA to nie tylko kolorowe opisy z zabawnymi anegdotami, ale także poważne tematy. Autor przedstawia zmiany, jakie w USA wprowadziła pandemia koronawirusa. To dzieło rodzinne, jeśli można to w ten sposób wprowadzić. Przecież nie każdy sam jedzie do Stanów, zabiera ze sobą rodziny i dobrze jest zdawać sobie sprawę z opinii różnych miejsc nie tylko dorosłych, ale i młodych dorosłych. To, że Maja i Janek dołączyli do pisania, to wielka zasługa Eweliny Burskiej z tego wydawnictwa.

Czego dowiemy się o współczesnej Ameryce?

Polacy zawsze kojarzyli Amerykę z krainą dobrobytu. Biorąc wszystko pod uwagę, to tutaj możemy zrealizować swój ”amerykański sen”, a przykłady osób, które to zrobiły, przytoczono w tej książce. Ale kraj prawdopodobnie bardzo się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat. Autor wspomina o niewyobrażalnych obszarach biedy w USA. Ameryka stała się niezwykle kosztowna w ostatnich czasach.

Obraz utworzony przez freepik - pl.freepik.com